با صفر کیلومتر بیشتر بفروشید، ساده تر خرید کنید!

اگر میخواهید ویترین فروشگاه خود را به همگان نشان دهید، از اینجا شروع کنید:

افزودن ویترین

گزارش

به چه دلیلی رقبا فروش بیشتری نسبت به شما دارند؟

تاریخ انتشار: یکشنبه 18 تیر 1396
بازدید: 307 نظرات: 0

بارها و بارها از فروشندگان این مطلب را شنیده ایم که باید مشتریان بیشتری را جذب کنم و دغدغه مهم فروشندگان هم شده است. حال می خواهیم بررسی کنیم که چرا در بازار رقابتی خرید و فروش عده ای موفق ترند؟! برای این موضوع ۷ دلیل عمده بیان شده

است که عبارتند از:

۱. آنها اشخاص بهتری را استخدام می کنند. پس در انتخاب خود دقت کنید.

۲. کالایشان و یا خدمتی که ارائه می دهند جدا از بقیه فروشندگان است. مثل یک مغازه که فقط حاوی جواهرات است یا یک خشکشویی که تعمیرات لباس را نیز انجام می دهد. رقبای شما شاید کارهایی انجام می دهند که شما از آن غافلید. پس ببینید چه کاری ازتون برمیاد که بقیه انجام ندادن؟!

۳. این رقبا می دانند که چه محصولاتی را ارائه دهند و چگونه آنها را بهتر جلوه دهند که یک مشتری به جای دیگر نرود و از همانجا خریدش را انجام دهد.  

۴. آنها یک وبسایت اینترنتی خوب دارند و نکات کلیدی مربوط به تجارت الکترونیک را می دانند و از طریق آن ین نیز خدمات ارائه می دهند.

۵. آنها به کسانی که در لیست خرید قبلی یا در ایمیل شان (خرید اینترنتی) بوده اند کوپن تخفیف نیز می دهند.

۶. راه های جدید را امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که همکاری و شراکت قوی با دیگر فروشندگان می تواند در تجارت و فروش بیشتر کمکتان کند. از ریسک کردن و امتحان کردن شیوه های جدید بازاریابی نترسید حتی اگر چیزی باشد که خودتان به صورت مستقیم استفاده نکنید.

7. آنها خودشان را با دیگران مقایسه نمی کنند ولی در قبال فعالیت های خود، مردمی که خرید می کنند و در انتخاب محصول مسئولیت پذیر هستند. لذا وقتی که مشتری وارد مغازه می شود مشغول کار کردن با تلفن خود و … نباشید و به مشتری که وارد مغازه شده است توجه کنید.

 

نظرات و امتیازات این خبر:
وارد شوید